poniedziałek, 28 marca 2016

Świat zza kierownicy

Marzy Ci się praca jako zawodowy kierowca? Nie wiesz jak za to się zabrać? Chcesz poznać to od kuchni? Świetnie trafiłeś, poniżej znajdziesz opis właśnie tego stanowiska pracy.

Praca kierowcy zawodowego zaciekawi wszystkich tych, którzy lubią być w ciągłym ruchu, poznawać i przebywać w nowych miejscach. Wydawać by się mogło, że jest to praca skierowana do mężczyzn, jednakże coraz częściej za kierownicą ciężarówek można zobaczyć kobiety.
Podstawą uprawnień jest prawo jazdy. Należy zacząć od egzaminu na prawo jazdy kategorii. Wydawane jest osobom, które ukończyły 18 rok życia. Kolejnym krokiem jest uzyskanie prawa jazdy kategorii C, który wydawane jest 21 latkom. Konieczne jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego, stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami ciężarowymi oraz przejście badań psychologicznych. Egzamin na obie kategorie składa się z części teoretycznej i praktycznej.  Następnie po zdanym egzaminie na prawo jazdy kat C. należy zdać kat C+E w formie praktycznej.
Posiadając  prawo jazdy kat C+E, można starać się o Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Takie zaświadczenie pozwala na zawodowy przewóz rzeczy. Z momentem uzyskaniem Świadectwa Kwalifikacji jest się kierowcą zawodowym.Prawo jazdy kategorii C+E umożliwia dodatkowe szkolenia, które pozwolą na podniesienie kwalifikacji. Pierwsza taka opcja to kurs dla kierowców ADR, uprawniający do przewozu materiałów niebezpiecznych. Kolejną możliwością jest kurs HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy. Powyższe uprawnienie pozwala na dokonywanie przewozów, a jednocześnie załadunek towarów bez korzystania z dodatkowych urządzeń.

Firma spedycyjna, agencja eventowa, logistyczna i reklamowa daje szanse zatrudnienia osobom posiadającym uprawnienia do bycia kierowcą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz